Kocúrkovo, alebo korona bez rozumu

Autor: Maroš Matej | 12.10.2020 o 20:52 | Karma článku: 2,52 | Prečítané:  215x

Úvodom predídeme zbytočným nedorozumeniam, keď hneď uvediem, že koronu neberiem na ľahkú váhu. Samozrejme, COVID je hnusná pliaga, ktorá dusí našu civilizáciu už nejakých tých pár mesiacov. 

Úvodom predídeme zbytočným nedorozumeniam, keď hneď uvediem, že koronu neberiem na ľahkú váhu. Samozrejme, COVID je hnusná pliaga, ktorá dusí našu civilizáciu už nejakých tých pár mesiacov. Ale neskutočne nemám rád, keď ľudia nastavujú pre rôzne skupiny ľudí rozličné pravidlá. Ak sa nastavia pravidlá, majú platiť pre všetkých rovnako! A ak to neplatí, dejú sa veci, na ktoré sa nechcem a nedokážem pozerať... 

Dvojaký meter?

Nebudeme si klamať, zaspali sme leto a teraz sa nám to krásne vypomsťuje. Asi ma mnohí z vás ukameňujú, ale to sme naozaj museli na dva mesiace všetko otvoriť a juhú na dovolenky? Aký to malo význam? To nedokážete prežiť jeden rok bez dovolenky pri mori? Akože korona si odíde na letné mesiace na dovolenku tiež a preto už všetci vedeli, že od prvého septembra je naspäť v plnej sile? Nedokážem pochopiť, načo bolo dobré všetko na dva mesiace povoliť, aby sme potom boli na tom ešte horšie ako pred letom! No dobre, stačí, lebo nad touto pre mňa nepochopiteľnou záležitosťou by som sa vedel rozčulovať dlho… Poďme k hlavnej téme tohto odseku: dvojaký meter. Samozrejme vytiahnem pána premiéra, ktorý si behá po svadbách bez rúška a pár dní na to všetkým verejne hovorí, ako bude dávať pokuty tým, čo budú na svadbách bez rúška. A argument ako “predtým nebol vážny stav” vďaka tomu týždňovému rozostupu asi moc neuspeje. Tento príklad je všetkým známy, tak skúsime iný: Minister zdravotníctva je všeobecne známy tým, že je veľmi kresťansky založený. Takže zakázať všetky hromadné podujatia ale ihneď po Šaštínskej púti bol určite najlepší ťah. Veď na takú kresťanskú púť chodí len niečo okolo tridsaťtisíc ľudí, takže tá ešte prebehne ale hneď po nej všetko uzavrieme! Ľudia, ja sa úprimne divím, že ho umelci, hudobníci a ostatní z tohto sveta ešte neukameňovali. Takýchto prešľapov by sme mohli ťahať viacero, či už vážnych alebo menej známych. A práve tu sa ukazuje, že tí, ktorí mali ísť príkladom si pravidlá upravovali tak, ako im to vyhovuje. Tak, aby oni mohli ale ostatní nie. To máte asi rovnaké, ako keď počas prvej vlny boli zavreté všetky gastro zariadenia, ale parlamentný bufet fungoval prakticky bez zmeny. A dôvod? Ako povedal nemenovaný poslanec “Veď to nie je pre ľudí, ale pre nás”. Ja som za obmedzenie pohybu, som za ochranné opatrenia proti COVID-u, ale pre všetkých rovnako! Lebo tak, ako môžu koronu roznášať deti na stredných školách, môžu ju roznášať aj poslanci.  

Zatvárať, zatvárať, zatvárať!

Nad rozhodnutím včerajšieho dňa akosi ostávam nemo pozerať na televíziu a premýšľať, kde nastala u niektorých ľuďoch chyba vo vývoji. Zavrime fitness centrá, lebo v Južnej Kórei sa v nich rozširuje vírus. Akože ľudia, čo vám jeb…????? Veď nemusíme ísť až do Ázie, dajme si rovnaký argument o niečo bližšie: V Nemecku je minimálna mzda 1557 eur, tak ju hneď bez premýšľania dajme aj u nás. Zdá sa vám to ako nelogická blbosť? Tak ste práve pochopili, ako “vypočítali” uzatvorenie fitness centier. Ako, ja osobne chápem, prečo pán hlavný hygienik rýchlo uzatvoril práve fitness centrá... Ale nemusí sa báť, do Extrémnych premien ho prihlásime aj po korone, a do toho fitka bude musiet ísť cvičiť. Nie, ľudia, trošku vážne. Robiť celoštátne rozhodnutia bez vstupných faktov, to je ako riadiť loď bez kompasu štýlom “asi tadeto sa máme plaviť, aby sme dorazili”. V jednoduchosti - bez myslenia. Možno aj preto ma prekvapuje, že na takéto rozhodnutia musela zasadnúť nejaká komisia, keď to aj deťom na základnej škole pripadá ako blbosť.

 

Ja chápem, že situácia je zlá. Podľa mňa sme si to pokašlali v lete a teraz to už šialenými nezmyslami nezachránime. Takéto rozhodnutia skôr robia zlú krv v spoločnosti a môžu mať ďaleko siahle následky. A hlavne podporujú všeobecnú paniku. A s rukou na srdci - to nám tiež neprospeje...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Poď s expremiérom opraviť štatistiky!

Igor Matovič si taktne prosí nových občanov.


Už ste čítali?